8 Mayıs 2014 Perşembe

İyi Bir Eğitim Her Zaman Önemli


Pazarlama alanında çalışıyorsanız eğer ve başarısız bir satıcı olmamak için, kesinlikle pazarlamayı çok iyi bilmelisiniz. Pazarlamayı çok iyi bilmek için, dışa dönük olmak, kendinizi çok iyi ifade etmenin yanında, çalıştığınız marka ya markaları çok iyi biliyor olmanız lazımdır. Eğer okuldan mezun olmadan önce iyi bir pazarlama eğitimi ve marka eğitimi almamışsanız, bu sizi iş hayatına girdiğiniz zaman, benim yaşadığım gibi sıkıntı anlar yaşatabilir.
 marka eğitimi

Üniversiteden mezun olduktan sonra, herkes gibi hayatımı sürdürebilmek için  para kazanmam lazımdı. Pazarlama bölümü mezunuydum ve bir çok şirkette iş bulabileceğimi düşünüyordum. Bir süre iş aradıktan sonra da buldum. Dışa dönük bir yapımımın olması ve çok iyi kendimi ifade etmem, işe alınma sürecinde bana çok kolaylık sağladı. Fakat daha sonra iş bilgime gelinince orada biraz tökezlemiş oldum. Başvuru yaptığım şirket, pazarlama eğitimi ve marka eğitimi konusunda eksiklerimin olduğunu söyledi. Böyle demeleri ile birlikte, işe alınmayacağımı düşünüyordum. Fakat daha sonra, pazarlama için uygun olan davranışlarımın olması, beni burada ki en büyük şansım olmuştu.
 pazarlama eğitimi

Şirket beni 1 aylığına pazarlama eğitimi ve marka eğitimi almam için bir kursa yazılmamı önerdi. Ve 1 ay sonunda, tekrardan görüşme yapacaklarını eklediler. Bende İbs ‘in eğitim programlarına katıldım. İbs ‘in en büyük avantajlarından bir tanesi, sektör içinde çalışanların derslere katılması. Bana bu konuda sunmuş oldukları önemli ayrıntı ile çok iyi bir kurs sürecinden geçtim. Yarın tekrardan görüşmeye gitmek için hazırlanmaya başladım. Teşekkürler İbs.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder