26 Kasım 2015 Perşembe

İnsan Kaynakları Eğitimi Almak

İnsan kaynakları denildiğinde insanlar genellikle sadece personel alımıyla alakalı bir iş olduğunu düşüyorlar. Oysa bu çok büyük bir yanılgı. İnsan kaynakları işletme ile çalışanları arasındaki köprü görevi görür. Çalışanların istekleri, maaş  ve izin gibi önemli konularla ilgilenir.

İnsan Kaynakları Sertifika Programı 


Öncelikle üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak iş bulma sürecinizi kolaylaştırır ama tek başına yeterli olmayabilir. Bu noktada da imdadınıza, insan kaynakları sertifika programı kapsamında eğitim veren kurumlar yetişiyor. İnsan kaynakları eğitimi ücretleri kurumdan kuruma farklılık gösterse de her bütçeye uygun  sertifika programları  olduğunu söylemek mümkün. Tabi ki sertifika alacağınız kurumun niteliği de bu noktada  oldukça önemli ! İyi bir kurumdan alınan sertifikanın değeri her zaman daha fazladır.  İnsan kaynakları sertifika programı İstanbul gibi büyük şehirlerde  yaşayanlar için ulaşması daha kolay programlardır. İnsan kaynakları eğitimi almak isteyen ve bu konuda araştırma yapan kişiler göreceklerdir ki eğitim alabilecekleri birçok kurum mevcut. Fakat İstanbul’da ki kurumlar arasında İBS insan kaynakları sertifika programı, uzman eğitmen kadrosu ve yılların tecrübesi ile sizlere çok şey katacak kurumların başında geliyor.


İBS eğitim kurumlarından eğitim alan birçok arkadaşım, insan kaynakları sertifika programı boyunca  hem teorik hem de pratik olarak eğitim aldıklarını ve aldıkları eğitimin son derece faydalı olduğunu söylediler. Bilenler bilir eğitim programlarının bazıları sadece teorik bilgilerden ibarettir. Bu durum bir süre sonra sıkıcı olmaya başlar ve sertifika programına gitmek istemezsiniz. Fakat İBS Türkiye için bunları söylemek zor. Çünkü sektörün içinden gelen eğitmenler, teorik ve pratik bilgiyi bir arada götürürken sizleri geleceğe hazırlamayı hedeflerler. Bu sebeplerle sizlerde eğer İnsan kaynakları konusunda profesyonelleşmek isterseniz insan kaynakları sertifika programlarına katılabilir ve kariyeriniz için önemli bir adım atabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder