20 Ekim 2015 Salı

Eğitim Sertifikaları Ne İşe Yarar?


İş hayatı zordur. Özellikle iş bulma süreci oldukça sancılı bir süreçtir. İşsizlik oranı her geçen yıl artarak devam ediyor. Birçok üniversite mezunu bile eğitim aldığı alanda çalışamıyor ve işsiz kalıyor. Çünkü artık üniversite mezunu olmanın iş bulmak için yeterli olmadığı yıllarda yaşıyoruz. İşverenlerin önemli bir kısmı başvuru yapanların Cv’lerinde almış oldukları eğitim sertifikalarını görmek istiyor.
Bunun en önemli nedeni eğitimsertifikaları verilen sertifika programlarının üniversitelerden farklı olarak teorik eğitimin yanında uygulamalı eğitimler vererek katılımcılarını alanında uzman bireyler yapmayı hedeflemesidir. Uygulamalı eğitim alan katılımcılar iş hayatında karşılaşabilecekleri sorunları nasıl çözebileceklerini ve çalışacakları sektörün bütün detaylarını öğrenmiş olarak eğitim sertifikaları sahibi olurlar. Bu durumda Cv’lerinden eğitim sertifikaları olan kişileri rakiplerinden bir adım yukarıya taşımaktadır.
Eğitim Sertifikaları Nereden Alınmalıdır?
Çeşitli eğitim kurumları eğitim sertifikaları vermektedir. Fakat iyi bir kurumdan alınan eğitim sertifikaları iş bulma sürecinizde daha belirleyici olacaktır. Bu sebeple sertifika programına katılacağınız eğitim kurumunun eğitim içeriği ve eğitmen kadrosu hakkında detaylı bilgi almalısınız. Eğitim sertifikaları veren kurumların arasından eğitmen kadrosu ve donanımlı eğitim içeriğiyle ayrılan İstanbul Business School eğitim sertifikaları almak için tercih edilebilecek kurumların başında geliyor.
İBS Hangi Alanlarda Eğitim Sertifikaları Vermektedir?
1.     Kritik Düşünme Ve Karar Verme Eğitimi,
2.    Finansal Yönetim Ve Stratejik Planlama,
3.    Yönetim Eğitimi Ve Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi,
4.    İnsan Kaynakları Ve Organizasyonel Gelişim,
5.    Stratejik Pazarlama, Pazarlama Uygulamaları Ve Marka Eğitimi,
6.    Dijital Pazarlama Ve sosyal Medya,
7.    Satış Liderliği, E-Ticaret Eğitimi,
8.    SEO Ve Sem Eğitimi,
9.    Yaratıcı Düşünme Ve İnovasyon Eğitimi.
İBS, alanında uzman eğitmen kadrosu ve sektöre yön veren konuk konuşmacılar ile katılımcılarına sertifika programı sona erdiğinde eğitim alınan konuyla ilgili uzman olmayı vaat ediyor.  Çok uzun zamandır eğitim sertifika programları hakkında yazmak istiyordum. Çünkü eğitim sertifikaları her geçen gün daha da önemli hale geliyor. İş arama sürecinde bir arkadaşımın tavsiyesiyle İstanbul Business School’da SEO Ve Sem Eğitimi almıştım. Eğitimin sonunda aldığı sertifika ile dijital bir ajansta çalışmaya başladım.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder